تجهیزات عکاسی مورد نیاز در مسافرت و طبیعت گردی

عکاسی در مسافرت و به خصوص طبیعت گردی یکی از جذاب ترین مراحل سفر می باشد. برای ثبت خاطرات سفر نیز به دوربین و وسایل جانبی دیگر نیاز دارید. اما این سوال ها پیش می آید که برای ثبت عکس های با کیفیت و خاطره انگیز چه تجهیزات عکاسی در سفر نیاز است؟ کدام وسایل و تجهیزاتی برای طبیعت گردی لازم است؟

بعد از آگاهی از شرایط آب و هوایی و شناخت از منطقه ای که قصد سفر به آن را دارید، باید در مورد تجهیزات مورد نیاز در سفر آگاهی داشته باشید. پس لیستی از وسایل مورد نیاز برای مسافرت و طبیعت گردی قبل از سفر تهیه کرده و اقدام به تهیه آن کنید؛ در این صورت دیگر چیزی از قلم نخواهد افتاد.

ما در این مقاله قصد داریم تا پرکاربردترین تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر را به شما معرفی کنیم؛ امیدواریم که با همراه داشتن آن ها بتوانید شیرین ترین و جذاب ترین لحظات و مناظر را به تصویر بکشید.

دوربین

دوربین عکاس از تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر

از لازم ترین و مهمترین تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر، دوربین عکاسی است. از گوشی های هوشمند نیز می توان برای عکاسی در سفر استفاده کنید اما کیفیت عکس های گرفته شده با دوربین نسبت به گوشی زمین تا آسمان فرق می کند و کیفیت عکس های گرفته شده با دوربین بیشتر است.

اما دوربین مناسب برای عکاسی در سفر و طبیعت گردی چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال در ذیل معیارهای لازم برای انتخاب یک دوربین عکاسی خوب را شرح می دهیم.

  • اندازه دوربین: برای عکاسی از طبیعت و مناظر زیبا یا حیوانات و انسان ها و… استفاده از یک دوربین که به راحتی در دست قرار بگیرد و نیافتد الزامی است. دوربن اگر اندازه مناسبی داشته باشد به راحتی در جیب جا خواهد شد.
  • وزن دوربین: از آن جایی که پیاده روی و عکاسی با دوربین سنگین و حمل و نقل آن کار مشکلی است؛ داشتن یک دوربین سبک نیاز است.
  • مقاومت دوربین: دوربینی برای عکاسی در سفر مناسب است که در برایر ضربه مقاوم باشد و بدنه محکمی داشته باشد.
  • قیمت دوربین: هنگام خرید دوربین عکاسی برای سفر، تمام هزینه ها از جمله هزینه دوربین و تجهیزات جانبی دیگر را مد نظر داشته باشد. و دوربینی با قیمت مناسب و امکبنات مد نظرتان خریداری کنید.

 در زیر به معرفی چند دوربین عکاسی در سفر می پردازیم.

انواع دوربین عکاسی برای سفر

دوربین ورزشی: اگر به دنبال عکاسی در سفر و طبیعت هستید، دوربین های ورزشی گزینه مناسبی است. این دوربین در مواقع مواجه با برف و باران و باد به خوبی عمل می کند.

دوربین بریج: این دوربین با قابلیت زوم و استفاده آسان برای طبیعت گردی و سفر مناسب است.

دوربین خانگی: این دوربین ها با قدرت زوم و ارائه حالت های عکاسی متنوع یکی از دوربین های دیگر برای عکاسی در سفر است.

دوربین بدون آینه: یکی دیگر از دوربین های مناسب برای سفر می باشد که نسبت به دوبین های بریج گران تر اما با امکانات بیشتر است.

دوربین دیجیتال: این دوربین با قابلیت تعویض لنز، کیفیت بالا و… مناسب ترین دوربین برای عکاسی در سفر است.

کیف دوربین

کیف دوربین از تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر

به دلیل تحرک ها و جا به جایی های زیاد عکاس در سفر لازم است دوربین و لنزها به علت حساسیت زیاد در کوله یا کیف های مخصوص قرار بگیرند.

یک کیف خوب باید تمام تجهیزات شما را در خود جای دهد و به راحتی حمل شود. همچنین یک کیف یا کوله خوب باید از دوربین و سایر تجهیزات در برابر ضربه محافظت کند.

کیف های مسافرتی دوربین وزن کمی دارند و بسیار مقاوم هستند. همچنین در این کیف ها جای مخصوص برای باتری و کارت حافظه اضافی، فلش و انواع لنز تعبیه شده است.

لنز دوربین

لنز دوربین از تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر

یکی دیگر از مهمترین تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر، لنز است. لنزها با توجه به منطقه مد نظر برای سفر و سوژه مورد نظر انتخاب می شود. یعنی برای عکاسی از پرتره لنز سوپرزوم یا تله و برای عکاسی از مناظر طبیعی و طبیعت لنز واید توصیه می شود.

سه پایه

سه پایه دوربین از تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر

از دیگر تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر، سه پایه است که برای ثابت نگه داشتن دوربین استفاده می شود.

از سه پایه در زمانی که لرزش دست باعث بی کیفیتی عکس می شود یا برای عکاسی در شب و نور کم استفاده می کنند. همچنین برای عکاسی های طولانی مدت که دوربین باید ثابت باشد وجود سه پایه الزامی است.

جنس سه پایه باید محکم باشد و وزن آن سبک باشد که بتوانید به راحتی آن را حمل کنید.

کارت حافظه و باتری

قبل از سفر حتما کارت حافظه و باتری دوربین خود را چک کنید؛ زیرا این وسایل از مهمترین تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر هستند.

در صورتی که کارت حافظه پر باشد و فضای خالی نداشته باشد یا باتری شارژ نداشته باشد، دیگر نمی توان با دوربین عکاسی کرد و جلوی ثبت زیباترین لحظات و مناظر سفر شما را می گیرد. پس چک کنید که کارت حافظه خالی باشد و باتری شارژ داشته باشد.

در صورت امکان نیز یک کارت حافظه و باتری اضافی با خود داشته باشید.

فلاش اکسترنال

فلاش اکسترنال از تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر

از تجهیزات عکاسی مورد نیاز دیگر در سفر فلاش ها هستند. فلاش اکسترنال یا بیرونی از ابزارهایی کاربردی برای عکاسی در نور کم و شب هستند که عکس هایی با نوری در حد روشنایی روز ثبت می کنند.

این فلاش ها به دلیل سایز و حجم کم امکان انتقال آسان به هر مکانی را دارند. انواع مختلفی از بهترین فلش اکسترنال ها در بازار موجود است که وجه تمایز آنها در کیفیت و شدت نور است.

فیلتر عکاسی

فیلتر عکاسی از تجهیزات عکاسی مورد نیاز در سفر

فیلترها از ابزارهای جانبی برای بهبود و اصلاح فضای رنگ، کنتراست و نور عکس هستند که به کمک آن ها می توان عکس های مطلوب تری را به ثبت رساند.

فیلتر UV، فیلترND، فیلتر پولاریزه، فیلتر گرادینت و.. از انواع فیلترهای موجود در بازار است که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد.

سخن آخر

هنگامی که قصد سفر به طبیعت یا هر جای دیگر را دارید، همراه داشتن تجهیزات عکاسی مورد نیاز برای سفر از مهمترین مراحل سفر می باشد. زیرا برای داشتن عکس های جذاب به دوربین عکاسی و تجهیزات دیگری نیاز دارید.

ما نیز در این مقاله مهمترین تجهیزات عکاسی مورد نیاز در مسافرت و طبیعت گردی را بررسی کردیم. امیدواریم که با همراه داشتن این تجهیزات سفر خوبی برای شما به ارمغان آید.

سبد خرید فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟